Geoblog.pl    dorcia    Podróże    Stany, Stany fajowa jazda    Moab: paznokcie, cuda natury, gazela i skok ze spadochronem cd

Moab: paznokcie, cuda natury, gazela i skok ze spadochronem cd

Stany Zjednoczone
Stany Zjednoczone, Moab

Wyjechalysmy do Arches National Park. Mro stwierdzila ze "tez cos, pare skal,za 2h bedziemy po i co wtedy???" moze skok ze spadochronem?? pomysl pzyjety z bardziej lub mniej okazywanym entuzjazmem:)

Weszlysmy na szlak...w polowie Mro i Sid wrocily do auta po:
a) filtry ochronne
b)wode
c)odpowiednie buty.

Szlak prowadzil po szczycie skalnym w 40*C. Widoki piekne. Wylaniajace sie nagle luki sklane, niespodzianki...pieknie
Dotarlysmy do Double O arch. Gazela ozyla, czyt: Sid i Karola skaczace w okienku luku sklanego, niczym Jacek i Agatka, z tym ze w wydaniu dla doroslych: gazela i dzwonnik z Notre Dame:P:))))))

Wrocilsmy wykonczone...przed nami bylo kolejne wyzwanie, 5km po nagrzanych skalach aby zobaczyc ten najpiekniejszy okaz-Delicate Arch. W polowie drogi ja i Sid mialysmy objawy chyba uczulenia na slonce badz przegrzania: lzawiace szczypiace oczy,nie widzialysmy nic, juz nawet myslalam ze jekies zwierze ukasilo mnie smiertelnie podczas mojej nieuwagi:)

Widok byl wart wspinaczki, chociaz bylo bardzo ciezko w tym upale.
Wielki skalny lej a na samym końcu nad przepaścią stoi sobie łuk, sam jeden na polu walki z wodą, słońcem i wiatrem...

Lej oblegali turysci, czekajacy na zachod. Siedzieli wszedzie jak kury na grzedzie. Japonczycy porozkladani ze sprzetem, jeden sie rozsiadl 500m od luku i strasznie prychal ze mu turysci w kadr wchodza hahah...fajny widok. Kruki tez czekaly na zachod.

Zrobilysmy ponad 20km. zajelo nam to caly dzien. O Capitol Reef canyon i skoku ze spadochronem moglysmy zapomniec. Zjechalaysmy z gor ok. 19:00 bez jedzenia.

Panie Boze blogoslaw steki i zimne piwo.

Trafilysmy w koncu do fajnej knajpy, na szczycie gory z widokiem na miasto. Super jedzenie, fajny starszy kelner, zimne piwko i latajace ogorki( karolina upuscila zaraz po tym jak zobaczyla chlopaka przecudnej urody i sie zakochala:) )

Padlysmy jak kawki:)

millagreg
millagreg - 2008-10-01 11:30
Dorcia nic mi nie mow o tej stronie, miedzy nami same afery przez tego bloga,ja sie upieram i robie do konca ale wczoraj od 24 do 05 rano to robilam,ja myslalam ze tylko my mamy problem, bo ten net chinski to jest dopiero porazka, ale skoro to tez w stanach nie dziala to ja juz nie wiem. Ja uparcie walcze :)aaa I pisz sobie najpierw w wordzie a pozniej kopiuj :)), a zdjecia to masakra ;/

wuja
wuja - 2008-10-03 01:03
Padlysmy jak kawki:) -już pora coś napisać czekamy (cała Polska czeka)

wuja
wuja - 2008-10-03 01:04
i o zdjęcia też prosimy

STRUSIE z wyspy WOLIN - 2008-10-03 18:42
Podpisuję się obiema rękami pod stwierdzeniem mojego Bratka!Nie opierniczać się tylko pisać i zamieszczać zdjęcia!"Nie spać,zwiedzać!"Wszak to Twoje słowa:)Już tydzię minął od ostatniego wpisu!

STRUSIE z wyspy WOLIN - 2008-10-03 18:44
"tydzię" czyt.tydzień

dorcia
dorcia - 2008-10-03 18:58
Ja nie spie! zwiedzam! dlatego nie mam czasu nic napisac!

STRUSIE z wyspy WOLIN - 2008-10-04 09:37
Też byśmy pozwiedzali!!!!!

millagreg
millagreg - 2008-10-06 01:47
Dorcia bardzo bardzo nam sie tam podoba chyba pojedziemy w podroz poslubna tam, jak wrocimy z podrozy przedslubnej :))FAjjny tam macie klimat, ale zadnych tlumaczen ze strona sie wysypuje(to trzeba do skutku probowac tak ja my :PP)i ze zdjec sie nie da dodac:)) I wiesz kazdy zwiedza, ale czas na pare slow dla oczekujacej rodziny zawsze sie znajdzie (hahahahaha) buziaki wielkie z poludnia Chin. E&G

dorcia
Dorota Strutynska
zwiedziła 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 12 wpisów12 52 komentarze52 263 zdjęcia263 0 plików multimedialnych0

19.09.2008 - 30.09.2008